اطلاعات تکمیلی قطار بین المللی

قطار وان | مهاجر سیر ایرانیان

قطار بين المللي تهران وان تهران

 • نحوه انجام سفر:

در حال حاضر قطار تهران– وان ظهر روز يكشنبه از تهران حركت نموده و نيمه شب روز دوشنبه به شهر تبريز مي رسد. قطار از ايستگاه تبريز نيز مسافر گيري نموده و بعد از توقف كوتاه به سمت ايستگاه مرزي رازي حركت مي نمايد.  مسافرين در اين ايستگاه از قطار پياده شده و تشريفات گمرك و گذرنامه (خروج از ايران) را بجا مي آورند. سپس قطار به سمت ايستگاه مرزي كاپيكوي در راه آهن تركيه حركت مي نمايد. در اين ايستگاه نيز مسافرين از قطار پياده شده و  بطور مشابه تشريفات گمرك و گذرنامه (ورود به كشور تركيه) را  انجام مي دهند. هر يك از توقفات مرزي و تشريفات اعلام شده در هر دو ايستگاه، حدودا دو ساعت بطول مي انجامد. در نهايت قطار پس از حركت از ايستگاه كاپيكوي در صبح روز دوشنبه وارد ايستگاه مقصد يعني وان  مي شود. مدت زمان انجام اين سفر در مسير رفت يا برگشت حدودا 24 ساعت مي باشد.

شايان ذكر است قطار تهران – وان – تهران با توقف حدود 12 ساعت در ايستگاه وان مجددا به طرف تهران باز مي گردد. مسافريني كه بخواهند 3 شب اقامت در ايستگاه وان داشته باشند مي توانند با قطار تهران – آنكارا – تهران به كشور ايران باز گردند.

قطار وان | مهاجر سیر ایرانیان

مشخصات وسايل مجاز همراه مسافر

در اين قطارها وسايل و چمدان مجاز همراه هر مسافر در حدي است كه در قسمت فوقاني كوپه قابل استقرار باشد (حدودا در ابعاد 30*40*50 سانتيمتر) . كوپه ها چهار نفره بوده و لازم است مسافرين حقوق يكديگر را رعايت فرمايند.

عوارض خروج، مقررات گذرنامه و گمرك

 • در خصوص نحوه پرداخت عوارض و شماره حساب مربوطه و همينطور هرگونه استعلام يا اطلاعات مورد نياز مشابه در خصوص مشخصات گذرنامه و  مجوز هاي مورد نياز براي خروج از كشور،  بايد از طريق اداره گذرنامه كسب اطلاع شود.
 • مدت اعتبار گذرنامه در زمان عبور از مرز بايد حداقل 6 ماه باشد. گذرنامه بايد به هيچ عنوان مخدوش نبوده و صفحات آن كاملا سالم باشد. صاحب گذرنامه بايد در صورت نياز استعلام قضايي جهت مجاز بودن خروج از كشور را انجام داده باشد.
 • مقررات گمرك در مرز زميني رازي مشابه ساير مرزهاي كشور بوده و مسافرين بايد با استفاده از منابع اطلاع رساني گمرك جمهوري اسلامي ايران از مجاز بودن اشياء همراه خود، قبل از سفر، كاملا اطمينان حاصل نمايند. ميزان ارز، دارو ، دخانيات و … نيز به همين ترتيب و در حدود مجاز و موارد مصرفي در حد مصرف شخصي مجاز مي باشد.
 • در صورتي كه مسافر بدليل عدم رعايت قوانين و دستور العمل هاي قانوني از جمله گمرك و گذرنامه توسط عوامل اين سازمانها در هر يك از ايستگاه هاي مبداء، طول مسير يا مقصد از قطار پياده گردد، هر گونه حق و حقوق خود در خصوص بليت وانجام سفر را از خود صلب نموده و لاجرم اشياء همراه وي نيز از قطار پياده خواهد شد. در خصوص موارد ياد شده شركت رجا هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت.
 • مسئوليت حفظ و  نگهداري از اشياء همراه مسافر به عهده خود مسافر بوده و لازم است مسافر در هر بازرسي و يا كنترل سازمانهاي ذيربط اشياء خود را كاملا در دسترس و آشكار به ايشان ابراز نمايد. لذا در صورتي كه هر يك از سازمانهاي گمرك، گذرنامه، پليس و ساير سازمانهاي مربوطه، مسافر يا اشياء وي را توقيف كند، مسئوليت آن بعهده مسافر بوده و شركت رجا در اين باره هيچگونه تعهد و مسئوليتي نخواهد داشت.
قطار وان | مهاجر سیر ایرانیان

خدمات  داخل  قطار

 • چاي و بيسكويت بعلاوه پكيج (آب ميوه و كيك) در يك نوبت و در بدو سفر به همه مسافران ارائه خواهد شد. در صورت درخواست صبحانه كامل،  مسافرين بايستي در داخل قطار هزينه آنرا پرداخت نمايند.
 • ناهار يا شام،  بسته به درخواست مسافرين ارائه خواهد شد و آمار تعداد مسافرين كه درخواست ناهار و/يا شام داده اند در ايستگاههاي بين راه سوال شده و نسبت به اين تعداد غذا از ايستگاههاي طول مسير تامين مي گردد.

توضيحات مهم

 • حمل بار تجاري با قطارممنوع است.
 • با توجه به محدوديت بار مجاز در داخل كوپه ها لازم است مسافرين از آوردن بار اضافي اكيدا خودداري نموده و حق و حقوق ساير مسافرين هم كوپه خود را محترم شمارند.
 • از حمل يا پذيرش توشه اي ديگران جداٌ خودداري كنيد.
 • براي داشتن محيطي سالم در داخل قطار و حفظ نظافت و بهداشت همچنين جلوگيري از كثيف شدن روكش تختها،زباله و پس مانده هاي غذائي خود در داخل سطلها يا كيسه زباله هاي تحويلي بريزيد.
 • پريزهاي داخل كوپه هاي قطار فقط براي شارژ كردن موبايل و لپ تاپ مي باشد مسافران از هرگونه استفاده ديگر خودداري كنند.
 • حمل هرگونه حيوان زنده در داخل واگن مسافري اكيداٌ ممنوع مي باشد.
قطار وان | مهاجر سیر ایرانیان

بلیت قطار شهر وان

مهاجر تنها مجری مستقیم تور وان و چارتر کننده قطار تهران وان تهران جهت سهولت تردد به شهر وان ترکیه ، خرید و رزرو ترانسفر های قطار به شهر وان ترکیه را برای مسافرین گرامی پیش بینی کرده است

این ترانسفر یکشنبه ها و چهارشنبه های هر هفته از شهر تهران به سمت شهر وان ترکیه با قطار چهار تخته البرز در تردد می باشد و امکان رزرو برای مسافرین مهیا است

از دیگر امکانات شرکت مهاجر این می باشد که بدون نیاز به مراجعه به دفتر میتوانید بصورت غیر حضوری تنها با ارسال عکس پاسپورت خود به شماره واتس اپ ذکر شده و واریز مبلغ ترانسفر بلیت خود را از سراسر ایران به راحتی دریافت نمایید

[banner type=”default” style=”” class=””]

جهت رزرو تماس حاصل فرمایید

 

مهاجر سیر ایرانیان، تنها مجری مستقیم تور وان ترکیه

[/banner]

ورود یا ثبت نام برای ورود شماره همراه خود را وارد کنید
ثبت نام در سایت به منزله پذیرش قوانین و مقررات سایت میباشد مشاهده قوانین سایت
از ما بپرسید
×