تور وان با قطار یا اتوبوس؟

تور وان را با قطار برویم یا اتوبوس؟

انتخاب نوع تور شهر وان ترکیه کاملا بستگی به خود شما دارد، شرکت مهاجر سیر ایرانیان از تمامی شهر های ایران ترانسفر شما را به شهر وان ترکیه با کمترین هزینه تامین می کند، بنابراین دیگر لازم نیست برای انجام ترانسفر وان خود را به تهران برسانید.

اما نکته ای که ممکن است ذهن شما رو مشغول کند این است که تور وان را با قطار بروید یا اتوبوس؟

با قطار تور وان برویم یا اتوبوس؟

 

ما در این مطلب قصد داریم تا با اطلاعات کامل شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم تا به درستی نوع ترانسفر خود را انتخاب کرده و از سفر خود به شهر وان ترکیه بیشترین لذت را ببرید.

 

تور وان با قطار

بعد از پاندمی کرونا و مشکلات مرزی قطار تهران به وان به کلی از سیر برداشته شد و در حال حاضر قطاری برای حرکت مستقیم از ایران به ترکیه نداریم.

با توجه به استقبال و امنیت تورهای ریلی، شهرکت مهاجر سیر ایرانیان مسیر جایگیزین تهران تبریز وان را برای مسافران خود انتخاب کرد. در این تور ترکیبی مسافرین مسیر تهران تا تبریز رو با قطار و ادامه مسیر را با ون طی می کنند.

 

بیشتر بدانید: فاصله شهر وان از شهر های ایران چقدر است؟

 

مدت زمان ترانسفر قطار تهران به وان با این سبک از ترانسفر از 24 ساعت به 18 ساعت کم شده و معطلی مرز برای مسافرین کمتر گردیده است.

اطلاعات دقیق قطار تهران وان

برنامه حرکت قطار ها به صورت فصلی تغییر کرده و احتمال تغییر ساعت قطار ها در هر فصل وجود دارد، برنامه اعلامی ترانسفر شرکت مهاجر سیر ایرانیان برای ترانسفر به وان در زمستان 1400 طبق زیر می باشد.

چنانچه قصد دارید کوپه را به صورت دربست بگیرید، پیشنهاد می کنم با قوانین گرفتن کوپه دربست قطار را آشنا شوید.

 

برنامه رفت به وان:

اگر تابحال نام قطار سهند را نشنیده اید باید بگوییم که سهند یکی از قطار های موجود در ناوگان ریلی قطار های رجاست. این قطار عمده فعالیت خود را در مسیر قطار تهران به تبریز به انجام می رساند و خدمات خوبی هم در اختیار مسافران قرار می دهد.

قطار سهند به نام قطار لوکس درجه یک اسپانیایی نیز شناخته می شود. هر یک کوپه های قطار سهند ۴ نفره اند و مجموعا ۳۲ نفر ظرفیت در قطارهای سهند برای مسافران در نظر گرفته شده است.

 • ساعت حرکت از تهران: 16:50
 • زمان رسیدن به تبریز: 05:10

 

امکانات قطار سهند:

قطار سهند 3 ستاره و 4 تخته است. هریک از واگن ها دارای سیستم های بهداشتی ایرانی و فرنگی هستند. تمام واگن ها و کوپه های قطار های سهند مجهز به سیستم تهویه هوای مطبوع اند تا مانع ورود بوی بد به واگن ها شوند و فضای مناسبی را در اختیار مسافران قرار دهند.

تور وان ترکیه با قطار سهند

کوپه های قطار سهند همگی دو لایه هستند و شیشه های نصب شده برروی آنها نیز دو لایه است تا عایق بندی مناسبی برای صدا و دما را در قطار به وجود بیاورند. در کوپه ها پریزهای برق ۲۲۰ ولت نیز قرار داده شده تا مسافران بتوانند وسایل الکتریکی خود را در طول سفر شارژ کنند.

البته باید به سیستم های صوتی و تصویری قطار سهند نیز اشاره کنیم که در هر کوپه تعبیه شده است. سیستم های صوتی و تصویری قطار سهند به صورت مدار بسته اند و می توانید در طول سفر به تماشای فیلم یا سریال مورد علاقه خود مشغول باشید.

 

به صورت خلاصه  امکانات قطار سهند را به شرح زیر طبقه بندی کرده ایم:

• سرویس خواب
• سیستم تهویه مطبوع هوا
• سیستم صوتی و تصویری متصل به شبکه داخلی برای پخش فیلم
• کوپه با بدنه ی دو لایه و عایق بندی شده
• شیشه های دوجداره و عایق حرارتی و صوتی
• دو سرویس بهداشتی در هر سالن
• پریز برق ۲۲۰ ولتی
• سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در هر واگن

 

برنامه برگشت از وان:

شرکت رجا، قطارهای مختلفی را در سراسر مسیرهای ریلی کشورمان در خدمت مسافران قرار داده است که از میان این ها، قطار رجا سبز دومین قطار ویژه در شبکه ی حمل و نقل ریلی کشور محسوب می شود. امکانات هر واگن قطار 4 ستاره سبز برای ظرفیت 32 نفر، مهیا شده است.

 • ساعت حرکت از تبریز: 22:25
 • زمان رسیدن به تهران: 10:50

 

امکانات قطار سبز:

قطار سبز 4 ستاره و 4 تخته است. تمامی شیشه های نصب شده برروی قطار از نوع دو جداره اند و کمترین صدای ممکن از بیرون به محیط داخل قطار و کوپه ها وارد می شود.

تور وان ترکیه با قطار سبز رجا

یکی دیگر از امکانات خوب قطارهای سبز رجا سیستم تهویه مناسبی است که برروی آنها قرار گرفته است. سیستم تهویه مطبوع قطار سبز یکی از بهترین نمونه های موجود در کشور است.

قطار سبز رجا در بسیاری از مسیر های شلوغ کشور درحال ارائه خدمات است و برای مثال می توانیم به قطار سبز تبریز مشهد اشاره کنیم که مسیری نسبتا طولانی است. اما به لطف وجود سیستم های صوتی و تصویری خوبی که در واگن ها وجود دارد، مسافران می توانند فیلم یا موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و اوقات فراغتشان در سفر را لذت بخش کنند.

همچنین برای رفاه حال مسافرین در هر یک از واگن های قطار سبز سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی قرار داده شده است. هر واگن نیز دارای کتابخانه، رستوران و بوفه است تا نیازهای مسافران پاسخ داده شده و خدمات مناسبی در اختیار آنها قرار بگیرد.

 

مزایا و معایب مسافرت با قطار چیست؟

مسافرت با هر وسیله مزایا و معایب خودش را دارد و با توجه به بودجه و اولویت ها می توانید بهترین آنها را انتخاب کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. اما این مزایا و معایب کدامند؟

 

مزایا تور وان با قطار

 1. استفاده بهینه از زمان
 2. چمدان های بیشتر
 3. ایمنی
 4. جلوگیری از آلودگی هوا

 

معایب تور وان با قطار

 1. عدم انعطاف پذیری در جدول زمان بندی
 2. کیفیت قطار ها یکسان نیست
 3. زمان توقف در ایستگاه ها
 4. زیاد شدن مدت سفر

 

 

سفری رویایی: تور ویژه وان در نوروز 1401

 

 

تور وان با اتوبوس

کوتاه ترین وسیله نقلیه برای حرکت از تهران به وان اتوبوس می باشد، تهران تا خوی را با توبوس های VIP و خوی تا وان را با ون های تُرک طی می کنید. حداکثر مدت زمان مسیر با در نظر گرفتن زمان گمرکی 14 ساعت و زمان حرکت از تهران هر شب ساعت 21:00 می باشد.

 

معرفی اتوبوس های تهران به وان:

سال‌ها قبل که نام سفر با اتوبوس به میان می‌آمد، بسیاری از ما نسبت به این شکل از سفر اظهار بی‌میلی می‌کردیم. چرا که سفر با اتوبوس برایمان مترادف بود با نشستن روی صندلی‌های ناراحت، گرمای هوا در تابستان یا سرمای شدید در زمستان، سر و صدای اتوبوس، احتمالا بوی نامطبوع دود و مواردی از این دست.

اما از زمان ورود انواع اتوبوس VIP به ناوگان حمل و نقل کشور، این تصورات رنگ باخته است. اگر با اتوبوس VIP سفر کنید، دیگر نه تنها خبری از این مشکلات نیست، بلکه در طول سفر آرامش و رفاه را به طور کامل لمس خواهید کرد. در ادامه درباره امکانات و شرایط اتوبوس VIP بیشتر صحبت می‌کنیم.

تور وان ترکیه با اتوبوس

صندلی‌ های اتوبوس ‌های VIP بسیار راحت است. به طوری که حتی اگر چندین ساعت هم در راه باشید، احساس خستگی نخواهید کرد. بیشتر صندلی ‌های اتوبوس‌ های VIP تختخواب‌ شو و برخی دیگر نیمه‌ تختخواب‌ شو هستند.

به این ترتیب هر گاه که احساس خستگی و خواب‌ آلودگی کردید، با تغییر وضع صندلی برای خواب آماده شوید و چشم‌ هایتان را روی هم بگذارید. علاوه بر این، کیفیت صندلی‌ ها و جنس رویه آنها هم بسیار مرغوب است و باعث می‌ شود در طول سفر دچار خستگی نشوید.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی صندلی ها امنیت بیشتری نسبت به بقیه دارند. امن ترین صندلی ها در انواع وسایل نقلیه بر اساس نوع آن وسیله مشخص می گردد.

نکته دیگر درباره امکانات اتوبوس های VIP، تعداد صندلی ‌های آنهاست. تعداد صندلی ‌های اتوبوس VIP کمتر از صندلی‌ های اتوبوس معمولی است. همین تعداد کمتر باعث می‌ شود که شما فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

طبیعی است در فضای بسته که چندین نفر تنفس می ‌کنند، اکسیژن کم می‌ شود اما با وجود سیستم تهویه قوی و کارآمد اتوبوس ‌های VIP در این اتوبوس‌ ها با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد. علاوه بر این، سرما و گرمای هوا در در فصول سرد و گرم هم ممکن است باعث آزار یا بیماری مسافران شودکه برخورداری آنها از سیستم سرمایش و گرمایشی است که این مشکل را حل خواهد کرد.

 

 

مزایا و معایب مسافرت با اتوبوس چیست؟

مسافرت با اتوبوس گاها می تواند موجب خستگی در سفر گردد اما زمانی که بخواهید به صورت دسته جمعی سفر بروید، بهترین انتخاب اتوبوس خواهد بود. به ویژه اگر بخواهید با تور سفر کنید.

اما این وسیله هم مزایا و معایب خودش را دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

 

مزایا تور وان با اتوبوس

 • کم هزینه بودن
 • امکان انتخاب صندلی
 • موقعیت مناسب پایانه های اتوبوسرانی

 

معایب تور وان با اتوبوس

 • زمان زیاد و طولانی شدن سفر
 • خستگی فیزیکی

 

از کجا بلیت اتوبوس یا قطار را تهیه کنم؟

 • برای رزرو بلیت قطار وان با پشتیبانی شرکت مهاجر تماس بگیرید.
 • برای رزرو بلیت اتوبوس وان نیز می توانید با پشتیبانی شرکت مهاجر تماس بگیرید، و  یا از طریق رزور آنلاین وبسایت اقدام به رزرو نمایید.

 

اگر شما هم دوست دارید قبل از شروع مسافرت هتل خود را رزرو کرده باشید تا در آنجا کلافه نشوید و وقتتان هدر نرود، کافیست از مهاجر سیر ایرانیان بخواهید تا بهترین هتل های شهر وان را برای شما رزرو کند. اگر هم خودتان هتلی مد نظرتان است اعلام فرمایید.

در چند ماه گذشته، بیشترین رزرو هتل متعلق به هتل هالدی بوده است.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.